Siyah Porselen

Siyah Porselen

Siyah porselen; oluşturacağı etkiyle söylersek siyah bir zemin, bulunduğu ortama karakter verir ve diğer renkleri ve mobilya öğelerini daha iyi vurgulayarak ilginç kontrastlar oluşturabilir. Bununla birlikte, siyah porselen rengin görsel algıyı etkilediğini ve kullanıldığı odaları görünüşte küçülttüğünü hatırlamak önemlidir; bu nedenle, daha kompakt alanlar tasarlanırken bu dikkate alınmalı ve diğer renk tonları ile dengelenmelidir.

Damarlı siyah porselen plakalar veya daha açık tonlu düz renkli porselenler, duvarların renklerini iyileştirebilen ve odayı tamamlayan mobilya ve aksesuarları optimize edebilen nötr, ancak etkileyici bir zemin oluşturabilir. Örnek olarak; Marmicera koleksiyonunun mermer görünümlü siyah Nero Marquinia'sı veya Sahara Noir’i gibi daha keskin, etkileyici damarlara sahip siyah renkli porselene dönüştüğünde, ambiyansın yıldızları haline gelirler ve anında bakışları üzerine çekerler.

Siyah zemin renkli porselenler, hem konut alanları hem de ofisler, kamusal alanlar ve mağazalar için de mükemmel bir seçenektir. Son derece çağdaş bir görünüm için siyah; iç mekan ve dış mekan projelerinde kullanılabilir veya her şeyden önce beyaz ve gri tonları dahil olmak üzere diğer renklerle eşleştirilebilir.

Marmicera koleksiyonundaki siyah porselen serisi, hem geleneksel hem de modern iç mekan ve dış mekanlar  için tasarlanmış bir görünüme dönüşen sürecin baş mimarıdır.