Porselen; Mimari tasarımlara yeni bakış açısı…

Porselen; Mimari tasarımlara yeni bakış açısı…

Günümüz mimari projelerinde ortaya çıkan pek çok yeni malzeme, geleneksel olarak kabul edilen formlardan beklenmedik yeni görsel ufuklara geçişi mümkün kılıyor.

Bu projelerin çoğu, genel alan algımız açısından duygusal bir düzeyde hareket ediyor; bu nedenle iç ve dış mekan zemin kaplamalarında porselenin doğru kullanımı, özellikle büyük ölçekli projelerde özgün tasarımın çok önemli bir parçası haline geliyor.

Marmicera porselen plakalar , uygulamanın sınırlarını yapılandırarak biçimsel mekan algımız üzerinde doğrudan etkisi olabilecek bir malzeme örneği sunuyor. Porselen plakaların hem iç hem de dış mekanlarda dikkatlice düşünülmüş kullanımı, minimum derz kullanımı sayesinde yüzeylerin boyutunu vurgulayabiliyor. Büyük bir bahçeye, hatta açık bir peyzaja bitişik bir açık yaşam alanı, duvarlarda ve zeminde kullanılan plakaların renklerinin özenle seçilmesiyle iç ve dış mekan arasında görsel süreklilik sağlayabiliyor.

Yüksek teknoloji ile hayatımıza katılan porselen plakalar uygulamalara, klasik formlara ve temellerine yeni bir boyut kazandırıyor. Mimari mekanlara katılan bu yeni yönelim her şeyden önce tasarımı son derece esnek özgür bir düzleme yükseltiyor.